bize ulaşın
ENGLISH
ODA HABERLERİ
ÇEF’İN AÇILIŞI TBMM BAŞKANIMIZ PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP’UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
19 Eylül 2022

Bu sene 6’ncısı düzenlenen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’mızın açılışı; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2022’nin açılışı gerçekleşti. Düzenlenen açılış Programına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Kozuva katıldı. Program, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkanımız Süleyman Kozuva’nın gerçekleştirdiği açılış konuşması ile başladı.

“ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

6. Çerkezköy Endsütriyel Fuarının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkanımız Süleyman Kozuva, “Bu yıl altıncısını gerçekleştireceğimiz Geleneksel Çerkezköy Endüstriyel Fuarımızın açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Saygıdeğer Meclis Başkanım, Tekirdağ’ın yetiştirdiği saygın devlet adamı ve Gazi Meclisimizin Başkanı olarak, Odamızın etkinliklerine teşrifleriniz, bizleri ziyadesiyle sevindirmektedir. Manevi destekleriniz ve yol göstericiliğiniz için şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına saygılarımı, hürmetlerimi arz ediyorum. Bugünkü açılışımıza teşrif eden Sayın Tekirdağ Valimize, Sayın Milletvekillerime çok teşekkür ediyorum. Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizden teşrif eden Sayın Kaymakamlarımıza Çerkezköy, Kapaklı ve Saray Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Saygıdeğer Meclis Başkanım, değerli misafirler. Geleneksel hale gelen fuar açılışımızda bir sevincimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. OSBÜK tarafından açıklanan, en fazla istihdam sağlayan 10 OSB listesinde üye firmalarımızın da yer aldığı ve 77 bin 191 kişilik istihdamı ile Çerkezköy OSB 4. sırada yer aldı. Kendilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. 

“BU BAŞARI HEPİMİZİN”

Takdir edilmenin farklı bir mutluluk olduğunu ifade eden Başkanımız Süleyman Kozuva, “Çalışmak ve gayret etmek gerçekten güzel bir duygu. Fakat takdir edilmek ayrı bir mutluluk. Ben de bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki bu başarı hepimizin. Çünkü bizim görev tanımımız da “sen ben yok, biz” anlayışı vardır. Bu birlik ve beraberlikle, ilkini 2017 yılında açtığımız Trakya Bölgesi’nin ilk ve tek endüstriyel fuarının çok şükür bugün sizlerin huzurunda altıncısını gerçekleştiriyoruz… 18-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Herkes tarafından bilinmektedir ki Çerkezköy Endüstriyel Fuarımız, bölgedeki KOBİ’lerin büyük firmalar ile iş birliği içerisinde olmalarına önemli fırsatlar sağlamaktadır. Fuarımız; üyelerimizin, katılımcılarımızın yeni pazarlar oluşturduğu, bölgesel iş birliğinin arttığı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Ticaret ve istihdam verilerinin gösterdiği artış bizler için de mutluluk vericidir. Bu artışlar aynı zamanda ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesidir. Üretim, hizmet ve endüstriyel malzeme sektörlerinden birçok firmanın yer aldığı fuarımız, sadece ilçemiz sanayicilerine değil, Trakya Bölgemizin birçok noktasından ziyaretçilere ulaşmış, onlarca firmamız ise yeni ticari bağlar kurmuştur. Bu sene de inşallah firmalarımızın yeni ticari sözleşmelere imza atacağından kuşkum yoktur. Konuşmamı tamamlarken Fuarımızın bu yılki açılışında da bizlere göstermiş olduğu manevi desteği için Meclis Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamıza bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum. Teşrifleri için Sayın Tekirdağ Valimize, Sayın Milletvekillerime ve değerli protokole çok teşekkür ediyorum. Paydaşımız, Çerkezköy Belediye Başkanlığına, tüm katılımcı firmalarımıza ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum. 2022 Geleneksel Çerkezköy Endüstriyel Fuarımızın iş dünyamıza yeni imkânlar ve bol kazançlar getirmesini bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


çtso, çerkezköy tso, çef, açılış

Sonrasında ise sırasıyla Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valimiz Azizi Yıldırım’ın konuşmaları gerçekleşti.

“ÇERKEZKÖY, TRAKYA BÖLGESİNİN EN ÖNEMLİ SANAYİ VE ÜRETİM MERKEZİ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, “Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın açılışına nazik davetleri için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman Kozuva ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Hacı Mehmet Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Dünyanın geldiği nokta itibarıyla giderek daha önemli hala gelen milli ve yerli üretim modelimizin en önemli paydaşlarından olan siz değerli sanayicilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Trakya Bölgesinin tek sanayi fuarı olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın ülkemize ve milletimize getirdiği faydaları yakından takip eden bir hemşeriniz olarak çok gururlandığımı ifade etmek istiyorum. Değerli Katılımcılar, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın ilkinin düzenlendiği 2017 yılında 40 katılımcı firma varken bugün 6’ıncı yılında fuara 112 firma katılıyor. Geçen zaman içinde katılımcı firma sayısının artması bizlere gelecek için daha fazla ümit veriyor. Çerkezköy, Trakya bölgesinin en önemli sanayi ve üretim merkezi konumunu giderek güçlendirmektedir.

TÜM ÇABAMIZ ÇERKEZKÖY’Ü VE TRAKYA BÖLGESİNİ DAHA MAMUR BİR HALE GETİRMEKTİR

Açıklamalarını sürdüren Meclis Başkanımız, “Bölge ve ülke ekonomisine katkısını sürekli artıran Çerkezköy’ün uzun vadede çok daha önemli bir üretim merkezi olmasını arzulamaktayız. Tüm çabamız ve gayretimiz Çerkezköy’ü ve Trakya bölgesini daha mamur bir hale getirmektir. Çorlu Hava Limanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Organize Sanayi Bölgelerinin inşası, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi önemli yatırımların, Çerkezköy’ün sanayi üretim merkezi konumunu geliştirmeye çok katkısı olduğuna hiç kuşku yoktur. Ülkemizdeki bu devasa alt yapı yatırımlarının Tekirdağ’ımızın üretim ve ihracat rakamlarına müspet yansıdığını görüyoruz. Şükürler olsun ki Tekirdağ’ın Türkiye’nin ihracatına katkısı her yıl giderek artmaktadır. TÜİK verilerine göre Tekirdağ’dan; 2020 yılında 1.953.247.000-USD, 2021 yılında 2.745.656.000-USD, 2022 yılında Temmuz ayı itibarıyla 7 ayda 1.789.166.000-USD, ihracat yapıldığı görülmektedir. Yılın kalan beş ayında da ihracatın artarak süreceğini ve geçen yılki ihracat rakamlarının üzerine çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.


çef, mustafa şentop, fuar

ÖDÜL TÖRENİNE GEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Kozuva, TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a hediyelerini takdim etti.

TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, TİM’in açıkladığı Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021 listesinde yer alan ve Odamız üyesi olan 42 firmaya ödüllerini verdi.

STANTLAR GEZİLDİ

Düzenlenen ödül töreninin ardından protokol üyelerimiz katılımcı firmalarımızın stantlarını ziyaret etti.


çerkezköy, çef, fuar