Ticaretin Kalbinin Attığı 7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarımızın Açılışı Gerçekleşti

13 Eylül 2023

Açılış Törenimize Türkiye Büyük Millet Meclisi 29. Başkanımız Prof Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valimiz Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekillerimiz; Nurten Yontar, İlhami Özcan Aygun ile Cem Avşar, Çerkezköy Kaymakamımız Nazmi Günlü, Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Eyüp Sözdinler, Meclis Başkanımız Hacı Mehmet Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl ve İlçelerimizin Oda, Borsa ve OSB Başkanlarımız, Kurum Müdürlerimiz,  S.T.K Temsilcilerimiz, Sanayicilerimiz, Üyelerimiz ve Davetliler Katılım Sağladı.

Yoğun Katılım İle Gerçekleşen Fuarımızın Açılış Konuşmasını Gerçekleştiren Başkanımız Ahmet Çetin, “Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, bölgemizin ve ülkemizin endüstri ve ticaret  dünyasında önde gelen firmalarını bir araya getirerek, yenilikçi teknolojileri,  ürünleri ve hizmetleri sergilemek için önemli bir platformdur. Otomotiv, makine, elektronik, kozmetik, tekstil, hizmet, gıda, ilaç, enerji ve  teknoloji, gibi birçok sektör burada temsil ediliyor. Bu da gösteriyor ki Çerkezköy  Endüstriyel Fuarı, geniş bir yelpazede işletmelere ve ziyaretçilere hitap  etmektedir.  Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, ekonomik büyümeyi desteklemek, ara ürünlerde  millileştirme, bölgede yer alan firmalarımızın birbirini tanıması ve güçlü tedarik  zincirinin kurulması, yeni iş anlaşmaları oluşturmak amacıyla sizleri  buluşturuyor. Bölge ticaretinin kalbinin attığı fuarımızda geçen süre zarfında birçok firmamız  yeni iş anlaşmalarına imza attı. Buna vesile olmak bizler için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Yeni İş Anlaşmaları ile firmaların gelişimine katkı sağlayan fuarımız, aynı  zamanda bölgenin gelişimine, istihdamın artmasına da vesile oluyor. “ dedi.

çef, mustafa şentop, fuar, ahmet çetin, başkan, çerkezköy tso, sanayi, endüstri

BAŞARI SON DURAK DEĞİL DEVAM EDEN BİR YOLCULUKTUR

Odamızın faaliyetlerine değinen Başkanımız Ahmet Çetin, "Bizler göreve geldiğimiz ilk günden beri önümüze hep, başta üyelerimiz olmak üzere bölgemizin gelişimi  adına gerçekleştirilebilecek hedefler koyduk. Esnaf, sanayici, tüccar hep birlikte kazanacak dedik. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak Üyelerimizin hem kişisel hem de iş hayatlarına katkı sağlayacak eğitimlerimizin sayısını artırdık. Yurtdışından gelen iş insanlarını Odamızda misafir ederek, bölgemizdeki firmalarımızla birerbir iletişim  kurmalarını sağladık. Eğitim vakfımızın temellerini attık. Buradaki hedeflerimizden bir tanesi, bu büyük üretim üssümüze yakışır  4 yıllık teknik üniversiteyi kazandırmak olacaktır. Dijital dönüşüm kapsamında birçok yeniliği Odamız bünyesine dahil ettik. Saraydan Veliköy’e Tüm üyelerimizin dijital ortamda ihtiyaç duydukları belgeleri alabilecekleri sistemi oluşturduk. K Türü yetki belgesi ve dijital ehliyetin Odamızdan alınmasını sağlayarak üyelerimizi ve esnafımızı büyük bir  külfetten kurtardık. Namık Kemal Üniversitesinin ardından Marmara Üniversitesi ile de iş birliği protokolü imzaladık. İki üniversitemiz ile de bölgemizin gelişimi adına başarılı projelere imza atacağımıza inancımız tamdır. Başarı son durak değil devam eden bir yolculuktur. Bölgemizin gelişimi, üyelerimizin kazançlarının artması,  sürdürülebilir ve daha yaşanılabilir bir kent olmak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

ÇERKEZKÖY’E ÇİZİLEN SINIR ÇİZGİLERİ ARTIK KENDİSİNE DAR GELMEKTEDİRÇerkezköy'ün il olması gerektiğini ifade eden Başkanımız Ahmet Çetin, "Üretim üssü olan Bölgemiz ülkemizdeki ekonomik büyümenin önemli bir parçasıdır  ve Çerkezköy’e çizilen sınır çizgileri artık kendisine dar gelmektedir. Yabancı iş  insanlarının tercih noktası, ülkenin cazibe merkezi olan Çerkezköy, yeni yatırımlar  ile, gelen taleplere karşılık verecek seviyeye gelmelidir. Bunun en etkili ve net  çözüm yolu ise Çerkezköy’ün il olmasından geçmektedir. Tekirdağ, gayri safi milli hasılaya katkıda 6. Sırada yer almaktadır. Ülkemizin altın  boynuzu olan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da bulunan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi  Odası Üyelerimiz bu katkıdaki yüzde 53’lük dilimi oluşturmaktadır. Tekirdağ ilinde sanayide çalışan 183 bin 39 kişinin yüzde 48’lik dilimini yine ülkemizin üretim üssü olan bölgemizin sanayisi istihdam etmektedir. Ve yine Çerkezköy Kapaklı ve Saray’da büyüme hızı % 5 ile sadece Tekirdağ ilinde değil ülke genelinde bu alanda ilk sıralardadır. İlçemizin il olması ile birlikte sağlayacağı  yükseliş elde edeceği kazanımlar Ülkemizin ekonomisi ve sanayisine değer üstüne değer katacaktır. Bölgemiz, marka değeri ülkemiz sınırlarını aşan, uluslararası arenada adından söz ettiren, birçok farklı sektörden onlarca öncü firmayı bünyesinde barındırmaktadır ki  bugün kendileri de aramızda yer almaktadırlar." dedi.

çef, mustafa şentop, fuar, ahmet çetin, başkan, çerkezköy tso, sanayi, endüstri

Türkiye İhracatçılar Meclis'inde yer alan firmalarımız ile gurur duyduğunu belirten Başkanımız Ahmet Çetin, "Bugün burada bizlerin bir diğer gurur  kaynağı ise Türkiye İhracatçılar Meclisi ilk  bin içerisinde yer alan: Bölgemizde yatırımlarını sürdüren, gelişim ve istihdam sağlayan en önemlisi ülkemiz ekonomisine  değer katan Odamız üyesi firmalarımız. Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında  yer alan tüm firmalarımız ile gurur duyuyor, kendilerine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Başkanımız Ahmet Çetin'in konuşmasının ardından sırasıyla; Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanımız Cengiz Günay, TBMM 29. Başkanımız Mustafa Şentop ve Tekirdağ Valimiz Recep Soytürk, konuşmalarını gerçekleştirdi. 

Açılış konuşmalarının ardından Başkanımız Ahmet Çetin, TBMM 29. Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop'a Kanuni Cam Kılıç hediyesini takdim etti. Sonrasında ise Protoklümüz tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi ilk 1000 firma içerisinde yer alan üyelerimize ödülleri takdim edildi. Devamında gerçekleşen kurdelen kesiminin ardından, ziyaretçilerimiz, katılımcı firmalarımızın stantlarını ziyaret etti. 
çef, mustafa şentop, fuar, ahmet çetin, başkan, çerkezköy tso, sanayi, endüstri