Odamızda Yılın İlk Seminerinde Yeşil Sanayi Destek Programı Anlatıldı

12 Ocak 2024

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda başlayan seminere; KOSGEB Güney Müdürü Ceyhan Bahadır Karataş, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve üyeler katıldı.

“BU YATIRIMLARDAN FAYDALANMALIYIZ”

Seminerin açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Çetin, “Değerli üyelerimiz, bu tür projelerde lütfen yer alın. Hem ekonomimize hem geleceğimize katkı sağlamak için bu yatırımlardan mutlaka faydalanmalıyız. Bu yatırımlar sadece kar elde etmek amacıyla değil aynı zamanda doğal kaynakların en etkin şekilde kullanılması ve geri dönüşüm sağlayacak özellikle solar enerji sistemi hem dünyamızı hem ülkemizi hem de bölgemizi ciddi şekilde ilgilendiriyor” dedi.

“KÜÇÜK KOBİ’LERİN KOSGEB’İN CAN SUYUNA İHTİYACI VAR”

Geleceğin doğru yapılanmalar ve doğru yatırımlar ile şekillenebileceğini ifade eden Başkanımız Ahmet Çetin, “Bölgemizde sürdürülebilir bir yaşam sağlayabilmemiz için mutlaka ve mutlaka yenilikçi ürünlerin kullanılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı. KOSGEB kredileri ile ilgili de konuşan Ahmet Çetin, “Bölgemizde faaliyet gösteren küçük KOBİ’ler yeni girişimcilerin KOSGEB’in can suyuna ihtiyacı var. Haftada bir gün en az Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir yetkilinin olmasını isterim. Üyelerimizin de sorularına ivedilikle dönüş yapalım” şeklinde konuştu.

yeşil sanayi destek programı, kosgeb, çtso, çerkezköy tso, yeşil, sanayi

 "HİZMET İÇİN VARIZ"

Başkanımız Ahmet Çetin, “Ne olursa olsun, KOSGEB veya diğer işlemler ile ilgili olarak sadece Odamızdan aldığınız hizmetler ile ilgili değil yapacağınız tüm işlemler ile ilgili kafanıza takılan her konuyu Oda’ya gelin, bizler sizi doğru yerlere yönlendirelim. Biz burada üyelerimize hizmet için varız” dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Çetin’in konuşmasının ardından KOSGEB Kobi Uzmanı İbrahim Taha Çeykel sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi. Çeykel, Yeşil Sanayi Destek Programı ile ilgili, başvuru koşulları, destek verilecek alanlar, destek miktarları, doğru başvuru nasıl yapılmalı gibi birçok konuda bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirmenin ardından gerçekleşen sorun cevap kısmı ile program sona erdi.